~~ไหว้สา สรีสวัสดีปี๋ใหม่เจ้า~~

นานาสาระ ความรู้ ความบันเทิง โพสรูป โพสเพลง

~~ไหว้สา สรีสวัสดีปี๋ใหม่เจ้า~~

Postโดย เดือนกันยา » Thu Dec 25, 2003 2:34 am

^_^

ไหว้สาสะหรี เจ้าปี้นายน้อง วันนี้ก่ะต้อง มารายงานต๋น
สรีสวัสดิ์ พิพัฒน์พูนผล ขอมิ่งมงคล จุ่งบังเกิดขึ้น
ปี๋เก่าผ่านไป ปี๋ใหม่เก๋ยตื้น วันล่วงเลยคืน ล่วงพ้น
ขอท่านตังหลาย สุขใจ๋แจ่มล้น ป๊นจากเรื่องเศร้า นานา
สัพพะภะยะ สัพพะตุ๊กขา สัพพะโรคา อย่ามากร๋ายใกล้
หยังตี้ข้องขัด ปัดเป่าไปได้ มีโจ้คมีจัย เลิศล้ำ
ขอพรจ้วยหนุน ขอบุญจ้วยก๊ำ ด้วยอำนาจแก้ว สามดวง
พุทธะธัมมะ สังฆะทั้งป๋วง ข้าขอบายบวง- สรวงใส่เหนือเกล้า ฯ

Image
...คนล่าฝัน เดือนกันยา...
เดือนกันยา

ตอบ: 71
สมัครสมาชิก: Sun Nov 16, 2003 7:07 am

Postโดย คนเมืองปั๊ดถิ่น » Thu Dec 25, 2003 8:53 am

สวัสดีปี๋ใหม่ฝรั่งคับ ปี้นัน :D ขอหื้อปี้มีความสุขนักๆคับ :wink:
ดีใจ๋ขนาด ตี้เกิดมาเป๋น คนเจียงใหม่...
คนเมืองปั๊ดถิ่น

ตอบ: 1548
สมัครสมาชิก: Mon Oct 06, 2003 6:45 pm

Postโดย Sandy » Thu Dec 25, 2003 9:49 am

สรีสวัสดีเจ้า...ปี้นันคนงาม...อ้ายคนเมืองสุดหล่อประจ๋ำเว็ปคนเมือง...แฮ่ ๆ
ทรายมาฮับกำปอนจากปี้นันอ่ะเจ้า.....และขอกำปอนนั้นสนองตอบปี้นันโตยเน้อ...
...ทรายว่าจะแต่งกำปอนเป๋นค่าวกำเมือง...แต่ทรายก็ยังกึดยากแต๊หนานิ...
...เพราะกำเมืองของทรายยังอ่อนหัดหนะเนาะ..แห่ะ ๆ ^_^
Sandy

ตอบ: 8314
สมัครสมาชิก: Mon Oct 06, 2003 11:20 pm

Postโดย เจ๋วะรัฐถะ. » Thu Dec 25, 2003 10:38 am

สรีสวัสดีปี๋ใหม่เจ้าปี้สาว เดือนกันยา
สรีสวัสดีปี๋ใหม่เจ้า เจ้าปี้นายน้องกู้คู้กู้คน

ยอยกยื่นยอ ดีใจ๋ยิ่งแล้ว ปี้เอ๋ยดวงแก้ว ปั๋นปอนสะหรี
มงคลบังเกิด ทุกข์ภัยบ่อมี๋ สัพพะยินดี กู้หัวตั๋วคน
พุทธะธัมมะ สังฆะบ่อจ๋น สัพพะมงคล เหนือเกล้า
ปี๋ใหม่มาถึง ยินดีบ่อเศร้า เจยบานสันเล้า เต๋มตี้
ขอหื้ออยู่สุข เบิกบานสะหรี โจคจัยดีดี เตื่อมมาไจ้ไจ้
ฮิมาก้าขึ้น มีผลกำไฮ เดินทางไปไหน ปลอดดี
ปลอดจากศัตรู๋ ปลอดจากภูติผี ปลอดคนบ่าดี เน้อเจ้า
ปลอดทุกข์ปลอดโศก ปลอดจากหงอยเหงา ทุกข์โศกเก่าเก่า เอาขว้างตูมไป
ขว้างเต๊อะ ขว้างเต๊อะ ขว้างไปไก๋ไก๋ ตูมโจ้งลงไป ล้องล้อง
ต่อแต่นี้ไป สุขสันต์กู่ก้อง เปล่งเสียงเพลงฮ้อง ดนตรี
สุขสันต์ปี๋ใหม่ สุขีสุขี อวยชัยโจคดี กู้คนเน้อเจ้า กู้คนเน้อเจ้า
เจ๋วะรัฐถะ.

Postโดย Sandy » Thu Dec 25, 2003 1:54 pm

:P เย้ๆๆ...ดีใจ๋ขนาดเลยเจ้า...ปี้อ้อยแต่งค่าวอวยพรกำเมืองถูกใจ๋ทรายขนาดเลยเจ้า...ม่วนดีเจ้า...เอาแห๋ม ๆ ๆ อิอิ ^_^ :lol:
Sandy

สมัครสมาชิก: Mon Oct 06, 2003 11:20 pm

Postโดย new » Thu Dec 25, 2003 5:28 pm

สวัสดีปี๋ใหม่ฝรั่งเจ้า ปี้นัน ขอหื้อปี้มีความสุขนักๆ เจ้า (แหะๆ ลอกคำตอบอ้ายคนเมืองแห๋มแล้วเจ้า อิอิ :oops: )

ปี้นันกึ๊ดสิ่งใดขอหื้อสมความปรารถนาทุกประการเจ้า :wink: (อิอิ อันนี้บ่ได้ลอกคำตอบไผเน้อเจ้า กิกิ)
คนเกือบเมือง ...
new

ตอบ: 1369
สมัครสมาชิก: Mon Oct 06, 2003 11:10 pm

Postโดย บัวตอง » Fri Dec 26, 2003 4:18 am

หวัดดีเจ้าคุณนัน ปี้บ้วตองเข้ามาฮับพรของคุณนันและน้องอ้อยตวย ได้อ่านพรคำเมืองแล้วม่วนใจ๋ขนาดเลย.

สุข สมหวัง โชคดี จงป็นของทุกคนเจ้า.....
บัวตอง

Postโดย som » Fri Dec 26, 2003 3:16 pm

ขออภัย ครับ ผมสมาธิสั้น
เขียน/อ่านเรื่องญาวๆบ่ได้ครับ
ผ่อฮูปกัน ก็แล้วกั๋นเน้อครับ
Image

ปล.น่าอินดูเปิ้นจ๊าดนักครับ
หากจำต้องทำชั่วไซร้ ก็ไม่ควรทำบ่อยนัก และไม่ควรพอใจในการทำชั่วนั้น เพราะการสะสมบาป นำทุกข์มาให้!
:p
som

ตอบ: 1380
สมัครสมาชิก: Tue Oct 07, 2003 4:35 am

Postโดย คนเมืองปั๊ดถิ่น » Fri Dec 26, 2003 3:32 pm

เอ หญังน้าบัว ไปอญู่ท่ามก๋างเหล่า ภารตะ ได้คับเนี๊ยะ อิอิ :D
ดีใจ๋ขนาด ตี้เกิดมาเป๋น คนเจียงใหม่...
คนเมืองปั๊ดถิ่น

ตอบ: 1548
สมัครสมาชิก: Mon Oct 06, 2003 6:45 pm

Postโดย som » Fri Dec 26, 2003 4:03 pm

อ๋อ เปิ้นเปนแฟลตเมทครับ
เปิ้นจวนน้าบัวไป แมรี่คริสมาส ครับ น่าอินดูเปิ้นครับ เปิ้นหมะไค่อยากไปหรอกครับ
เปนผม ก็ ฮ้อง อั๊วไม่ปายครายจะทำมายยย
ผ่อตางอี้ครับ...
http://www.khonmuang.com/BB/viewtopic.p ... 31001d8a99

ฮือ. :cry: ...วันตี้1-2 ม.ค. นี้ ยังหมะแน่ใจ๋เลยครับ ว่าจะต้องไปยะก๋านก่อครับ
หากจำต้องทำชั่วไซร้ ก็ไม่ควรทำบ่อยนัก และไม่ควรพอใจในการทำชั่วนั้น เพราะการสะสมบาป นำทุกข์มาให้!
:p
som

ตอบ: 1380
สมัครสมาชิก: Tue Oct 07, 2003 4:35 am

Postโดย Sandy » Fri Dec 26, 2003 4:10 pm

แฮ่ ๆ ...น่าอินดูเนาะเจ้า...ทรายก่เหมือนกั๋นเจ้า...มีเวรมีก๋รรม...ฮือ ๆ โตย :x :cry:
Sandy

Postโดย กรวด » Mon Dec 29, 2003 12:24 pm

May the force be with you :lol:
กรวด

ตอบ: 71
สมัครสมาชิก: Mon Dec 29, 2003 11:44 am

Postโดย Sandy » Mon Dec 29, 2003 5:12 pm

Thanks a lot ....Welcome ka...ei ei ^_^
Sandy

กลับไปหน้า สนทนาคนเมือง

ผู้ที่กำลัง online

ผู้ที่กำลังอ่าน forum นี้: สมาชิก Bing [Bot] และ ผู้เยี่ยมชม 3 คน